W ostatnim czasie do szkoły dotarły dyplomy dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno – przyrodniczego „Drzewa moich okolic – jesienny zielnik multimedialny” organizowanego przez Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Celem konkursu było poznanie rodzimych gatunków drzew, prawidłowe oznaczanie ich nazw gatunkowych według kluczy i atlasów oraz pogłębianie zamiłowania do obserwacji przyrody.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5 Maksymilian Kut i Milena Rudy.

Organizatorzy konkursu zaznaczają, że wszystkie nadesłane prace zasługują na uznanie: niektóre za piękne fotografie, niektóre za piękny lub bardzo naukowy sposób przedstawienia wiedzy, inne za osobiste opowiadania o rodzinnej okolicy lub o wyprawach w poszukiwaniu pięknych drzew.

Uczniowie z klasy 5 przygotowali prezentacje multimedialne z własnoręcznie wykonanymi zdjęciami i opisem drzew rosnących w okolicy. Znalazły się tam również zdjęcia pięknych krajobrazów Węglówki. Przygotowanie tylu zdjęć, wyszukanie informacji o gatunkach i zmontowanie zielnika kosztowało sporo wysiłku.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom!