„Uwielbiamy, gdy czytacie nam książeczki,
lub gdy opowiadacie nam bajeczki.
Lubimy, gdy na kolanach nas sadzacie
i na każdą psotę się zgadzacie.
Lubimy, gdy uśmiechacie się do nas
po prostu kochamy Was ogromnie!”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzimy 21 i 22 stycznia. W te święta wnuki mają okazję podziękować swoim Dziadkom za trud włożony w wychowanie, za czas im poświęcony, za troskę, opiekę, zabawę i przekazaną wiedzę.

W bieżącym roku te piękne dni wypadły podczas ferii szkolnych, dlatego też uroczyste obchody święta w naszej szkole odbyły się 7 lutego. W przygotowanie uroczystości zaangażowane były niemal wszystkie dzieci – od przedszkolaków, po tych już prawie dorosłych. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Najmłodsi przywitali Dziadków piosenkami i wierszami, starsi pokazali przedstawienie jasełkowe oraz pochwalili się umiejętnościami nabytymi podczas kółka tanecznego. W uroczystość włączyli się również Rodzice, przygotowując poczęstunek dla zaproszonych gości. Uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków, to z jaką niecierpliwością dzieci czekały na swoich gości, dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy!