Dniu radości, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!

(fragment: „Radosny dzień” Józef Relidzyński)

Ponieważ w tym roku niemożliwym było zrealizowanie Akademii z okazji Konstytucji 3 maja oraz Święta Flagi – 2 maja, uczniowie klas I-VIII włączyli się w przeżywanie tych dni zdalnie.  W krótkim filmiku historycznym przypomnieli  sobie czym jest to Święto i jakie przesłanie niesie dla nas Uchwalenie Ustawy Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów z dnia 3 maja 1791 r. W odsłuchaniu słów Hymnu Państwowego oraz  pieśniach „Witaj majowa jutrzenko”, „Rota”, „Polonez 3 maja” dali wyraz patriotyzmu w ich własnych domach rodzinnych.

Uczniowie pochwalili się również swoją wiedzą historyczną rozwiązując quiz związany z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz przesłali piękne prace plastyczne ubogacone utworami związanymi z tematyką świąt.